Що садити в липні на городі
Дехто вже збирає перші врожаї овочів із власних грядок і розмірковує над тим, що посадити влітку, щоб зібрати ще один врожай. А в декого насіння так і не зійшло або зійшло погано. Але переживати не варто. Що можна посадити на городі в липні? Є чимало овочів, які швидко виростуть, якщо їх посіяти у другий місяць літа.
Що посадити на городі в липні
Найчастіше ця пора характеризується спекотними днями і ночами. Але навіть в цей період ваш город може приносити вам хороший урожай. У середині літа грядки добре «приймають» насіння зелені та різних овочів.
Скільки часу чекати на те, щоб зійшло насіння
Віддячать гарним врожаєм овочі, які є скоростиглими. Повторно можна посадити редьку, моркву, буряк, пастернак і вже в серпні отримати врожай.
Дуже популярними серед українців є японські і китайські сорти редьки. Важливо врахувати, які овочі чи рослини росли у цьому місці до повторного висівання. Якщо це була редиска або капуста, урожай буде дуже невеликим. Тому спеціалісти радять сіяти там, де раніше були огірки.
Перед висіванням моркви та буряка насіння потрібно обробити від шкідників і хвороб. Коли насіння зійде, і ви будете його проривати, обов’язково залишайте між паростками 6-8 см. Восени ви отримаєте соковиті та смачні коренеплоди. Але пам’ятайте, що для заготівлі на зиму вони не підходять.
За 5-6 днів сходить рукола. У складі цієї зелені міститься велика кількість вітамінів, а ще вона дуже швидко росте, тому її можна висівати в липні. Перші паростки ви побачите вже за 5 днів. Молода рукола дуже ароматна і корисна. Важливо – не забувати про достатнє зволоження ґрунту.
За 7 днів сходить шпинат. Перед посівом замочіть насіння.
За 14 днів сходить крес-салат, а протягом місяця – листовий салат. Їх потрібно проріджувати, щоб листя не витяглося, а також вчасно поливати.
Редис висівають кожні 14 днів протягом всього літа, просто додайте азотне добриво. Дайкон можна буде зібрати в жовтні, який зберігатиметься до квітня.
Із ранньої весни і до осені через кожні 15 днів можна сіяти кріп. Але варто звернути увагу, що його насіння сходить довго, тому перед тим, як сіяти, потрібно його підготувати. Необхідно залити гарячою водою, щоб насінини набрякнули. У грунт добре було б додати добриво. Виявляється, що кріп, який висівають у середині літа, має хороші смакові якості.
У липні можна сіяти петрушку, цибулю-порей, щавель.
Що посіяти на грядках у липні
Виявляється, добре почуватимуться горох і квасоля, бо вони швидко дозрівають. Перед висаджуванням насіння зеленого горошку обов’язково потрібно намочити його в теплій воді на кілька днів. Коли будете висаджувати, не забудьте дотримуватися правильної дистанції (5-8 см між насінинами), також потрібно ставити підпори. Однією з переваг цієї культури можна назвати те, що вона збагачує ґрунт.
Зовсім невибаглива спаржева квасоля. Якщо у вас є місце для висаджування та свіже насіння, можете сіяти її в середині літа. Не забувайте про регулярне поливання. Ця рослина низькоросла з соковитими листочками яскраво-зеленого кольору.
Рекомендації для посіву овочів у липні
Для посіву обирайте сорти лише гібридної форми росту, адже вони дозрівають швидше. Ділянку потрібно підготувати завчасно, позбутися залишків рослин і бур’янів, розпушити ґрунт, полити й додати добрива – сечовину, суперфосфат і сульфат калію.
Варто звернути увагу на те, що влітку рослинам не вистачає вологи, тому перед посівом насіння рекомендують замочити та проростити. Також треба полити грядки. Для посіву зелені та овочів влітку не потрібно великої ділянки. Достатньо кілька грядок, на яких поміститься різні зелень і овочі.
Овочі, що були посіяні в липні, менш вразливі до ріпної, капустяної совки та хрестоцвітої блішки. Якщо добре та грамотно доглядати за рослинами, вони дадуть смачний врожай, а ви не матимете часу, щоб нудьгувати.
Читайте більше корисних матеріалів: