Чому на листках огірків з’являються жовті плями

Чому на листках огірків з'являються жовті плями

Жовті плями на листках огірків

Для тих, хто вирощує огірки на невеликих грядках, важливо отримати якісний врожай, щоб смачно похрумкати зеленими плодами, готувати салати, достатньо зібрати для консервації. Але часто можна натрапити на неприємність – жовтіють огіркові листочки. Чому на листках огірків з’являються жовті плями і що з цим робити, читайте у матеріалі «Садівник UA».

Чому на листках огірків з’являються жовті плями

Жовті плями на листках огірків – привід розпочати «власне розслідування». Адже, щоб окреслити план дій, треба визначити причину появи жовтизни.

Причини: недостатній полив, перепад температури, нестача мінеральних речовин, хвороби, попелиця. Всихання листя огірків може відбуватися через надлишок органіки в ґрунті.

Найчастіше листки жовкнуть через недостатню кількість корисних і поживних речовин, а саме калію і магнію. Характерна ознака нестачі калію – спочатку жовтіють краї листових пластин, а потім пляма стрімко збільшується. При нестачі магнію жовтизна з’являється в районі прожилок, поширюючись по всьому листку.

Якщо одночасно з засиханням зародків жовтіє й сохне листя огірків, найімовірніше, проблема саме в тому, що ви занадто рідко і мало їх поливаєте.

Причини чому жовтіють огірки

При вирощуванні у відкритому ґрунті огірки можуть всиханням зав’язі реагувати на низьку температуру – якщо денна температура не піднімається вище 16 °С, рослини слабшають, а їхні зав’язі жовтіють, сохнуть і опадають. Сохнуть і опадають зав’язі огірків і в тому разі, коли для розвитку всіх сформованих зародків недостатньо живлення, і передусім кальцію.

Листя огірків може сохнути і жовтіти через хвороби. Одна з найпоширеніших – борошниста роса (пероноспороз). Основні симптоми: жовкнуть у першу чергу нижні листки; на листових пластинах з’являється білий наліт; через кілька днів після появи хвороба поширюється по всій рослині.

Польова мозаїка. Цим захворюванням можуть страждати як огірки, вирощувані в теплиці, так і під відкритим небом. У нього є характерна ознака – жовті плями біля прожилок на листових пластинках. Якщо не робити нічого, уражається весь кущ. В результаті з’являється мало квіток, а тому на хороший урожай вже можна не розраховувати.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій телеграм-спільноті!

Завдає шкоди огіркам і попелиця (тля), що вражає листя рослин, від чого воно сохне й опадає. Якщо ви побачили на нових, щойно вирослих пагінцях, липкі плямки, дуже уважно придивіться до всіх рослин, можливо, вони заражені тлею.

Що робити, щоб листки огірків не жовтіли

Після того, як ви визначити, чому на листках огірка з’явилися жовті плями, потрібно діяти, бо інакше ризикуєте залишитися без смачних зелених плодів. Для цього є спеціальні препарати – мідний купорос або бордоська рідина та біопрепарати.

Їх потрібно застосовувати тільки тоді, коли погода тепла і суха. Також необхідно обробляти культуру кілька разів.Фунгіциди – це хімічні препарати, які застосовують тоді, коли народні засоби та біопрепарати безсилі. Їх у продажу величезний вибір. Тут головне дотримуватися інструкції, не збільшувати дозування, рекомендоване виробником.

Огірки – вологолюбна культура. Якщо одночасно з засиханням зародків жовтіє й сохне листя огірків, найімовірніше, проблема саме в тому, що ви занадто рідко і мало їх поливаєте.

Усунути надлишок органіки в грунті допоможе полив огірків теплою водою, яка знизить концентрацію добрив у ґрунті. При нестачі калію і магнію використовуйте комплексні мінеральні добрива, заповнюючи дефіцит необхідного елемента.

Щоб побороти грибкові хвороби, що вражають огірки, потрібно пошкоджене листя зрізати і спалити, інші рослини обробити протигрибковим препаратом. Для профілактики проводити підживлення настоєм коров’яку, фосфорними і калійними добривами.

Боротьба з попелицею

Боротьба з польовою мозаїкою проста – рослину потрібно обробляти молочною сироваткою кілька разів на тиждень. Робити це необхідно до повного лікування. Щоб огірки не хворіли, можна використати такий розчин: 8 л води, 2 л сироватки, 10 крапель йоду. Обробляти кілька разів, а якщо дощі, то й частіше.

Помічним буде полив ввечері теплою водою з йодом і содою (1 крапля йоду, пів чайної ложки соди, 1 л не холодної води). Поливати раз на тиждень. Усі жовті листочки потрібно обірвати, це додасть сил іншим – здоровим. Добре зарекомендував себе в боротьбі з попелицями на огірках нашатирний спирт. На відро води потрібно взяти 50 мл 10% нашатирного спирту і знову додати в розчин господарське мило і соняшникову олію.

При нападі попелиці на огірки можна використовувати оцет. Розчин для обробки готується так: столову ложку оцту розчиняють у літрі води, додають миючий засіб (7-10 крапель) або столову ложку натертого господарського мила.

Читайте більше корисних матеріалів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Що посадити на городі в липні: дієві поради
Наступний запис
Місячний посівний календар на липень 2023
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *