Місячний посівний календар на липень 2023

У липні, який називають «маківкою літа», власникам городів, садків, клумб треба працювати, бо, як кажуть, липневий піт і взимку гріє. Майже всі культури до цього періоду вже посаджені, але ще можна сіяти зелень, листові салати та деякі інші рослини. Що і коли робити на городі та в саду підкаже місячний посівний календар на липень 2023.

Місячний посівний календар на липень 2023

У липні природа рясно підкріплює нас вітамінами – численними фруктами, молоденькою городиною. Важливе завдання у липні – догляд за городиною, що вже виросла. А після збирання врожаю рослини обрізають та прибирають із грядки.
Для цього використовуйте місячний посівний календар, щоб правильно розпланувати роботу.

Що і коли робити на городі та в саду в липні: календар

9-10 липня – не дуже родючі дні. Не рекомендується нічого сіяти. Можна працювати з квітами: пересаджувати з горщика в клумбу, видаляти сухі гілки та суцвіття, підстригати живопліт, косити газон. Також можна збирати фрукти та ягоди на зберігання та консервацію.

11-13 липня – дуже врожайні дні. У ці дні дозволені будь-які посіви та посадки. Добре садити цибулинні квіти, прищипки троянди і петунії, скошувати газони. У саду можна обрізати сухі гілки дерев, чагарників та винограду. Не рекомендується в ці дні розпушувати і перекопувати землю, а також підгортати картоплю.

14-15 липня – можна сіяти м’яту, пряні та цілющі трави, зелень. Хороші дні для посадки ампельних і кучерявих квітів. На городі можна збирати цибулю, часник, моркву, молоду картоплю. Не варто поливати, пікірувати та пересаджувати рослини.

16-18 липня – дні молодика. Рослини стають дуже вразливими, тому працювати з ними не рекомендується.

19-20 липня – хороші дні для збирання ягід та картоплі на зберігання – урожай довго пролежить у льоху. Можна перекопувати грунт і підгортати картоплю, боротися зі шкідниками, обрізати гілки, що відплодоносили. Для посіву більшості культур період неродючий. Також не рекомендується підгодовувати рослини.

Погані та хороші дні для посіву у другій половині липня

21-22 липня – вдалі дні для посіву вічнозелених та екзотичних рослин, квітів-однолітників, зелені, фенхелю. Можна користуватися будь-якими отрутохімікатами в саду та вносити будь-які добрива. Також можна зайнятися пасинкуванням і прищипкою. Не рекомендується замочувати насіння.

23-25 липня – середньої врожайності дні для посіву картоплі другого врожаю, а також шпинату, селери, редьки. Хороші дні для посадки будь-яких квітів та живоплоту. Можна обрізати сухі та хворі гілки, формувати крону дерев, збирати врожай на городі та в саду. Не рекомендується щепити та пасинкувати рослини.

26-27 липня – вдалі дні щоб посіяти зелень, базилік, шпинат та щавель, будь-які квіти. Можна збирати врожай, щоб одразу з’їсти, але не для тривалого зберігання. Не рекомендується прищипувати та пасинкувати рослини, а також копати молоду картоплю.

28-29 липня – посів багаторічної цибулі, редиски, огірків для дорощування в теплиці. Дуже хороші дні для приготування консервації та соку з зібраних фруктів та ягід. Можна збирати врожай для тривалого зберігання та заморожування. Обрізання хворих та сухих частин рослин, боротьба зі шкідниками та захворюваннями саду. У ці дні не можна поливати рослини, пересаджувати та працювати з корінням.

30-31 липня – можна висадити розсаду огірків та помідорів для дорощування у теплиці. Сприятливі дні для посіву м’яти, цвітної капусти, броколі та кольрабі, багаторічних та ампельних квітів. Можна внести органічні та фосфорні добрива на ділянці, обрізати вуса полуниці, зібрати врожай картоплі, ягід і молодої кукурудзи.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій телеграм-спільноті!

Місячний посівний календар на липень 2023
Місячний посівний календар на липень 2023

Читайте більше корисних матеріалів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Чому на листках огірків з’являються жовті плями
Наступний запис
Чим підживлювати троянди, щоб цвіли усе літо
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *