Узвар на Святий вечір: швидкий рецепт приготування

Як приготувати узвар на Святий вечір

Як приготувати узвар на Святвечір

Узвар – традиційний український напій, що готується зі сушених фруктів. Його готують до Святої вечері. Але це прекрасний напій на щодень, адже узвар корисний завдяки цінним властивостям сушених яблук, груш, в яких міститься більше мікроелементів, ніж у свіжих фруктах. Його використовують не тільки в холодну пору року, а й улітку – для втамування спраги. Розглянемо, як приготувати узвар на Святий вечір.

Узвар на Святий вечір

Узвар не тільки смачний, це напій, який освіжає й збагачує наш організм вітамінами А, В1, В2, В3, С і глюкозою, що корисна для мозку, пектин – для роботи кишківника, кальцій, залізо та інші корисні речовини.

Узвар вартує бути на вашому столі ще й  тому, що він знімає запалення, зміцнює імунітет, підвищує гемоглобін, сприяє поліпшенню роботи кишківника, серцево-судинної та дихальної систем, а також тонізує, виводить солі і «шкідливий» холестерин.

Інгредієнти для приготування узвару

Щоб приготувати узвар на Святий вечір потрібні сушені фрукти – яблука, груші, сливи, родзинки, мед або цукор, вода.

  • 100 г сушених яблук;
  • 100 г сушених груш;
  • 100 г чорносливу;
  • 1 склянка меду або цукру;
  • 50 г родзинок;
  • 5 л води.

Приготування узвару на Святу вечерю і на щодень

Узвар буде дуже смачним, якщо взяти якісні сухофрукти, зокрема яблука, груші, чорнослив. Їх потрібно добре промити, замочити у воді. Перекласти у великий баняк, залити холодною водою, додати цукор чи мед (можна їх поєднати), родзинки. Коли вода з сухофруктами закипить, зменшуємо вогонь, накриваємо баняк кришкою. Узвар має варитися на маленькому вогні протягом години. Щоб отримати справжній ароматний узвар, його потрібно настояти три-чотири години.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій Кулінарній Групі.  Будемо вдячні, якщо приєднаєтесь та підтримаєте наші старання вподобайками.

Фрукти з узвару не викидайте –  їх можна з’їсти. Якщо ж хочете зробити узвар пряним і ароматним, то додайте корицю, кардамон і гвоздику.

Читайте більше смачних рецептів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Вареники з картоплею і грибами на Святий вечір
Наступний запис
Голубці з грибами: найкращий рецепт приготування
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *