Що таке протоколи доказу з нульовим розголошенням: огляд особливостей

протоколи доказу з нульовим розголошенням

Обираючи фʼючерси Біткоїн, різнопланові торгові стратегії, інструменти або підходи, варто ознайомитись з технічними особливостями безпосередньо цифрових активів, з якими ми плануєте працювати. Така «підкованість» в нюансах дозволить провести детальну аналітичну роботу, оцінити можливості проєкту та передбачити зміну вартості.

Що таке Zero-knowledge proof та чому про нього слід знати?

Протокол доказу з нульовим розголошенням (Zero-knowledge proof protocol) – це криптографічний протокол, який дозволяє одній стороні довести іншій стороні (частіше всього тій, що перевіряє дані), що певне твердження є правдивим. При цьому можна не розкривати жодну інформацію, крім надання достовірності твердження. Ключова сутність ZKP в тому, що доказова сторона переконує перевіряючу в тому, що вона знає певну секретну інформацію, не розкриваючи, що саме ця інформація становить.

Термін «нульове розголошення» походить з того факту, що, в ідеалі, перевіряюча сторона нічого не дізнається про секретні дані або будь-яку іншу інформацію, яка може бути використана для відтворення доказу. Єдиною користю для перевіряючої сторони є впевненість в тому, що твердження, яке доводиться, є правдивим.

Протоколи доказу з нульовим розголошенням часто використовуються в побудові протоколів аутентифікації, цифрових підписів та криптографічних протоколів для збереження приватності транзакцій.

Особливості Zero knowledge proof

Протоколи доказу з нульовим розголошенням мають декілька особливостей та характеристик, які роблять їх важливими в криптографії:

  • Приватність.

Одна з головних особливостей ZK proof – це здатність забезпечити високий рівень приватності даних без необхідності їх розголошення.

  • Гарантія підтвердження правдивості поданої інформації.

Доказ із нульовим розголошенням здатен гарантувати, що надані матеріали відповідають дійсності.

  • Необоротність.

Інша важлива характеристика полягає в тому, що навіть якщо перевіряюча сторона спробує відтворити доказ довільним чином, вона не зможе отримати підтвердження своєї інформації.

  • Коректність.

Протоколи доказу з нульовим розголошенням будуються так, щоб вони не підлягали злому чи шахрайським операціям. Це означає, що вони математично коректні та безпечні. Завдяки цим особливостям вони отримали широку популярність та застосування у відомих процесах, в тому числі і у фʼючерсній торгівлі.

  • Постійний розвиток.

Протоколи доказу з нульовим розголошенням перших версій доволі витратні з точки зору обчислювальних ресурсів. Розвиток крипто онлайн передбачає паралельний процес і інших технологічних рішень. Тому існують вдосконалені версії протоколів, які мають більш продумані алгоритми, дозволяючи ефективно використовувати їх на практиці в різнопланових операціях, фʼючерсах, торгівлі.

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Найкращі карпатські дерев’яні сувеніри
Наступний запис
Як одягнути дитину на святкування Хелловіну?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *