Насіння газонної трави: коли висаджувати та як доглядати за газоном

Насіння газонної трави

Газонна трава відіграє велику роль в житті людини та виконує чимало функцій. У матеріалі ви дізнаєтеся, як правильно сіяти траву, доглядати за нею та які функції забезпечує. Великий вибір насіння газонної трави – https://greencorridor.in.ua/ru/95-semena-gazonnoj-travy , обирайте той різновид, що підходить для ваших потреб найкраще.

Насіння газонної трави: коли краще сіяти

Оптимальна температура грунту для засіву не повинна перевищувати 8-10 градусів тепла. Також сприяє проростанню підвищена вологість.

Навесні висаджувати траву складніше, ніж восени. Необхідно підготувати ділянку та очистити землю від гілок, каміння, корінців. Також слід розрівняти рельєф та обробити грунт гербіцидами, щоб зупинити активний ріст бур’янів.

Головна перевага весняного висаджування газону – до зими отримаєте красиву траву, яка легко переноситиме погані погодні умови.

Восени краще засівати траву після перших приморозків. Оптимальний час – початок другого місяця осені. Якщо погода тепла, то посів можна змістити на кілька тижнів.

Упродовж зими насіння пройде стратифікацію та буде стійким до різних хвороб. А навесні стрімко почне рости та милувати око.

В осінні місяці грунт теж необхідно підготувати – удобрити сумішшю, яка містять в собі калій та фосфор.

Функції газонної трави

Траву висаджують, адже вона виконує чимало корисних функцій. Серед них:

  • екологічна – засівання газонів зменшує ерозію та допомагає зберегти грунт, здійснює фільтрацію повітря;
  • декоративна – штучно створені газони допомагають оформити ландшафт та навести красу на ділянці;
  • рекреаційна – трава створює простір для спортивних занять та відпочинку;
  • покривна – газони часто засівають на ділянках, щоб знизити потребу в зрошуванні, також вони допомагають утримувати в грунті вологу;
  • зниження температура – у місцях, поруч з якими є чимало бетону та асфальту часто вища температура, адже відсутні зелені насадження. Газон допомагає дещо знижувати температуру.

Як бачите, функцій у трави чимало. Вона впливає на наш комфорт, дозвілля, екологію та земельні ділянки. Обирайте насіння газонної трави в https://greencorridor.in.ua/ru/.

Як доглядати за газоном

Посіяти траву та просто милуватися нею не вийде, адже за газоном обов’язково потрібно доглядати. А саме – поливати та регулярно вносити підживлення.

Полив газону

Поливайте газон. Це можна робити як вручну, так і за допомогою автоматизованих систем поливу. Для останнього необхідно, щоб на ділянці був водогін. Зазвичай, на 1 кв м грунту витрачають 10-20 літрів води.

Оптимальний час для здійснювання поливу – вечір або світанок. Не робіть цього у палюче сонце. Забезпечте рідший, але рясніший полив.

Припиняється полив тоді, коли денна температура опускається нижче десяти градусів.

Добрива для трави

Не забувайте і про добрива для газонної трави. Оскільки вона зростає інтенсивно, то потребує додаткового підживлення.

Перше підживлення слід здійснювати після того, як повністю розтане сніг. Коли трава росте активно, то вносити добрива рекомендують після кожного другого підстригання газону.

Якщо здійснили підживлення, то траву обов’язково необхідно полити. Після зими сприяє зростанню трави азот. Його вносять у квітні, а вже в травні відбувається перша стрижка газону та удобрення комплексними добривами.

У червні в грунт вносять сульфат амонію, а в серпні додають добрива, які містять калій та фосфор.

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
ТОП солодких сортів черешень
Наступний запис
Як позбутися слимаків: ефективні методи боротьби
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *