Як позбутися слимаків: ефективні методи боротьби

Як позбутися рудих слимаків

Уже не один рік в Україні йде боротьба з небезпечною ненажерою – Іспанським слимаком, поширена назва якого «рудий слимак». Цей слизень відкладає яйця восени, а нове покоління з’являється у травні. З того часу нема спокою нікому, бо розмножуються шкідники активно і їх дуже багато. Розглянемо варіанти, як позбутися рудих слимаків. Із запропонованих шляхів боротьби зі слизькими ненажерами можна обрати той, який вам найбільш підходить.

Як позбутися слимаків

Насправді способів боротьби з цими шкідниками чимало, але всі вони потребують пильності, наполегливості та системності. Про них далі детальніше і поговоримо.

Що їдять слимаки

Руді слизні їдять усе, що бачать. Вони обідають практично всім, навіть мертвими тваринами і представниками свого виду. Загалом у їхньому раціоні майже 150 видів і різновидів рослин.

Найбільші ласощі для іспанського слимака – виноград, полуниця та овочі (капуста, перець, картопля, морква та буряк).
Один слимак за сприятливих умов може відкласти до 400 яєць. Через 10-14 днів після вилуплення слимаки вже здатні завдати істотної шкоди рослинам.

Удень слимаки ховаються у верхньому шарі ґрунту, іноді навіть на глибині до 1 м, де під’їдають коріння. В темний час доби вилазять на поверхню, щоб підживитися свіжою їжею. Допомагають їм у розмноженні помилки господарів – залишені рослинні рештки, бур’яни, часті поливи. А також потрібно максимально очистити ділянку від будівельних матеріалів, дров, куп сміття і інших схованок для слимаків та їхніх яєць. Саме там для них є всі умови: темнота та вологість.

Природні методи боротьби зі слимаками

Найкращий час для боротьби зі шкідниками – від травня до липня. Заходи боротьби мають бути направлені на створення несприятливих умов для розвитку черевоногих молюсків.

Фахівці пропонують багато способів боротьби зі слимаками, але акцент роблять на природних, бо для знищення шкідників хімічними засобами потрібна висока концентрація токсичних препаратів, а це шкодить людині, рослинам і тваринам
Якщо щедро посипати слимаків сіллю, вона витягне з них всю воду, тому вони швидко загинуть.

Ефективний засіб боротьби зі слимаками – нашатирний спирт, мило, оцет і попіл. Пропорції: 3 літри води, додати 3 г нашатирного спирту, 60 мл 9% оцту, 3 столові ложки попелу, 5 столових ложок будь-якого рідкого мила. Змішайте всі компоненти і обробіть урожай розчином.

Якщо ви хочете позбутися слимаків, зверніть увагу на пряні трави. Шавлія та розмарин є особливо ефективними у боротьбі зі слимаками. Петрушка також може дати непогані результати. Виростіть ці трави на вашій ділянці або розмістіть їх поруч з уразливими рослинами. Запах цих трав зазвичай не подобається слимакам і може відлякувати їх.

Слимаки не люблять кави. Сушена кавова гуща може бути розподілена по вашій ділянці, щоб відлякати цих шкідників. Але варто взяти до уваги, що кава може слабо окислювати ґрунт. Також ви можете розподілити порошок гірчиці по стежках, де часто з’являються слимаки – ефект буде помітним досить швидко.

Налийте пиво в миску, залишіть на ніч на городі, а до обіду наступного дня зможете зібрати всіх шкідників без особливих проблем. Кожні 2-4 дні перевіряйте пастки, звільняйте від шкідників і наповнюйте новим розчином. Зібраних слимаків знищують в міцному соляному розчині або заливають крутим кип’ятком.

Додайте до 10 л води склянку 9% оцту, розмішайте і щедро полийте городину і землю навколо неї. Для овочів така концентрація нешкідлива, а ось для слимаків – смертельна.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій телеграм-спільноті!

Як позбутися рудих слимаків
Як позбутися рудих слимаків

Механічний спосіб, як позбутися слимаків

Механічний метод боротьби зі слимаками – це збір молюсків, створення захисних смуг і канавок. І цим методом найчастіше користуються люди, які шукають відповідь на запитання «Як позбутися рудих слимаків».

Збирають слизнів з рослин і грунту потрібно вдень у вологу погоду, особливо після дощу, і рано-вранці, коли роса. У цей час молюски саме дуже голодні, виповзають і харчуються. Для збору і знищення шкідників можна використовувати пастки – укриття (шматки фанери або мішковини, купки бур’янів і бадилля), які потрібно розмістити рівномірно на відстані 3-5 м один від одного. Їх періодично переглядають і збирають слимаків. Захисні канавки й смуги шириною 15-30 см роблять з матеріалу, що ускладнює пересування слимаків – хвої, піску, тирси, і розміщують навколо грядок з рослинами.

Також боротися зі слимаками допомагають кури та качки, які залюбки ласують ними. Однак у такому випадку потрібно забезпечити їм доступ до води, бо слимаки великі, мають густий слиз і можуть застрягати в стравоході.

Хімічний спосіб боротьби зі слимаками

Сині гранули, де діючою речовиною є метальдегід, розкидають на поверхні грунту або розміщують в пастках-укриттях. Оскільки вони містять приваблюючі речовини, молюски активно їх відшукують, поїдають, швидко втрачають рухливість і гинуть.

Такі препарати мають різні назви, але є дуже токсичними. Якщо їх застосовувати строго в тих дозах, які вказані на упакуванні, то вони не нашкодять тваринам. Якщо ж перевищити дозу і тварини з’їдять ці гранули, то можуть отруїтися. Ще одна небезпека пов’язана з тим, що гранули не розчиняються у воді, тому можуть з ґрунтовими водами потрапити у водойми та питну воду.

Препарати з метальдегідом дієві, проте одноосібна боротьба не принесе бажаного результату – слимаки будуть сповзатись із сусідніх ділянок. Варто домовитись із сусідами та спільно виходити на боротьбу зі слизнями.

Читайте більше цікавих новин на тему городу та садівництва:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Насіння газонної трави: коли висаджувати та як доглядати за газоном
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *