Як правильно садити кріп
Якщо кріп, посаджений весною, вже зрізаний чи пожовтів, сміливо садіть наступну порцію. Ми розповімо, як посадити кріп перед осінню, щоб виріс міцним і пишним.
Як посадити кріп перед осінню
У серпні вдалий час для того, щоб посадити кріп і насолоджуватися свіжими запахом і приємним смаком зелені.
Для отримання врожаю кропу на земельній ділянці протягом усього сезону необхідно дотримуватися певних правил вирощування. У кожної овочевої культури є свої строки зростання і свої секрети посадки.
Є кілька таємниць, які допоможуть виростити пишний кріп, якщо посадити його наприкінці літа.
Отож, врожай деякої городини ви зібрали, от і можна посіяти на грядках, які звільнилися, кріп. Ця городина невибаглива, достатньо швидко росте. До приходу холодів можна успішно отримати ще один врожай кропу.
Як виростити пишний кріп
Кріп буде густим, соковитим і приємним на смак, якщо дотримуватися певних правил – потрібно правильно підготувати насіння, грунт і не забувати про догляд за рослиною.
Підготовка насіння і грунту для кропу
Головне правило того, як посадити кріп перед осінню, – насіння кропу потрібно попередньо намочити. Це важливо для того, щоб кріп швидко зійшов. Якщо насіння не намочити, то воно буде довго проростати.
Процедура ця нескладна. Її треба розпочинати за кілька днів до запланованого висаджування. Достатньо просто покласти насіння в ємність з водою. Тричі на добу рідину треба міняти. Перед тим, як насіння посадити, грунт необхідно полити. А також грунт треба розпушити. Можна додати в землю перегній і трішки піску.
Усі найновіші матеріали читайте в нашій ГРУПІ-ФЕЙСБУК. Найкраща підтримка – ваша підписка.
Догляд за кропом
Кріп проростає приблизно за п’ять-сім днів. Відразу після цього грунт потрібно розпушити. Грунт має бути оброблений на п’ятисантиметрову глибину. Процедуру треба повторювати після кожного підливання. Не можна забувати про прорідження кропу. Якщо дотримуватися цих нескладних правил, то врожай буде гарним.
Використання кропу
Кріп активно використовують у кулінарії. Його додають у різні кулінарні страви – від супів до салатів. Кріп має у своєму складі багато вітамінів і мікроелементів, які корисні для організму.
Широко використовують зелень у свіжому, висушеному, замороженому вигляді як ароматну приправу для страв, а на початку утворення плодів – як спеції при солінні овочів, для виготовлення маринадів. Етерну олію плодів застосовують у консервній, лікеро-горілчаній і миловарній промисловості.
У медицині плоди кропу застосовують при метеоризмі, диспепсії, гастриті та хронічному бронхіті (мають спазмолітичну, вітрогінну, відхаркувальну дію). Настій плодів і трави вживають для профілактики нападів стенокардії, при гіпертензії I і II ступеня, хронічній коронарній недостатності, безсонні. Ефект досягається при його застосуванні з натрію бромідом. У народній медицині траву кропу застосовують при нирковокам’яній хворобі (має діуретичну дію). Плоди у вигляді порошку, настою і відвару вживають при розладах травлення, при спазмах м’язів органів черевної порожнини, при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів, при алергічному дерматиті, а у вигляді примочок – при хворобах очей і гнійничкових ураженнях шкіри.
Читайте більше корисних матеріалів: