Чорніють помідори: що робити та як зберегти плоди

Чорніють помідори; що робити, коли помідори чорніють; чим обробляти помідори

Що зробити, щоб помідори не чорніли

Якщо на грядках з’явилися почорнілі помідори – сигнал для городників, щоб почати діяти. Треба ставити собі запитання, що робити, коли чорніють помідори. Гниль на плодах найчастіше свідчить про розвиток патологій. Почати треба з того, щоб визначити причину почорніння плодів і вибрати відповідний метод лікування.

Чорніють помідори: що робити

Характерна хвороби для помідорів – це фітофтороз, бура плямистість, сіра гниль, фомоз або макроспоріоз. Розповімо найважливішу інформацію про ці хвороби. Тоді зможете визначити, яка саме проблему мають ваші помідори.

Помідорна хвороба фітофтороз

Без сумніву, найчастіше помідори хворіють саме на фітофтороз. Збудником його є грибкова інфекція. Причина появи інфекції – різка зміна температури.

Починається хвороба з листя. На них з’являються темні бурі плями, які згодом поширюються на плоди. Фітофтора  переходить з одного куща на інший і за короткий час може знищити весь урожай.

Бура плямистість у помідорів

Це ще одне грибкове захворювання, що небезпечне тим, що може суттєво знизити врожай. Перші ознаки помітні на листках, які покриваються ззовні зеленими плямами, а з внутрішньої сторони з’являється сірий наліт. Згодом уражені ділянки змінюють забарвлення на бурий. На стеблах і на плодах подібних плям немає.

Помідорна хвороба № 3 – сіра гниль

Назва хвороби говорить сама за себе. На стовбурах помідорів з’являється гниль темно-сірого кольору з попелястим нальотом. Вона поширюється на весь кущ. Причиною розвитку є порушення техніки поливу і нестерильність вихідних матеріалів.

Помідорна хвороба № 4 – фомоз

Фомоз також є грибковим захворюванням, що розвивається на всьому кущі – вражає стебла, листя і плоди. Перші плями з’являються на бадиллі. Згодом на плодах можна помітити вдавлені круглі плями темного забарвлення біля плодоніжки.

Помідорна хвороба № 5 – макроспоріоз

Макроспоріоз або альтернаріоз – захворювання, яке також називають сухою плямистістю. Плями при цьому сухі.

Що робити, щоб не чорніли плоди: поради

Якщо ви націлені на збереження урожаю, то мусите визначитися, якими засобами будете користуватися – хімічними чи народними. Хімічні препарати порадять в аптеках, скориставшись інформацією про вигляд уражень.

А про народні способи боротьби з гниллю, коли чорніють помідори, розкажемо ми.

Хоч помідори не вампіри, але помічним для них часниковий розчин. Його використовують для боротьби з фітофторозом. Розчином потрібно збризкувати бадилля 1-2 рази в період вегетації. Складники та пропорції для приготування часникового розчину: кілограм часнику, 2 л води для концентрату, 8,5 л води для розведення, 35 г господарського мила.

Часник треба подрібнити і залити водою для концентрату. Має настоятися протягом п’яти діб. Перед застосуванням розбавте водою. Натріть господарське мило і додайте в розчин.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій ГРУПІ-ФЕЙСБУК. Найкраща підтримка – ваша підписка.

На основі часнику можна приготувати розчин з марганцівкою. Для цього потрібно 100 г часнику залити склянкою води та настоювати протягом доби. Потім розчин проціджують, доводять об’єм до 10 літрів водою, додають 1 г марганцівки. Збрискують таким розчином кущі помідорів можна кожні 10 днів.

Розчин молока з йодом підходить для збрискування кожні два тижні. Літру нежирного молока розводять у 10 літрах води, додають 15 крапель йоду.

Вилікувати уражену городину на початковому етапі зараження допоможуть звичайні дріжджі. 100 грамів дріжджів розводять у 10 літрах води та обробляють помідори.

Один із найпростіших методів боротьби з гниллю – розчин кухонної солі. Склянку солі потрібно розвести в 10 літрах води й обробляти ще зелені помідори раз на місяць.

Щодня обробляти помідори можна водою з кефіром (1:10).

Профілактика хвороб помідорів

  • Не можна садити помідори на одному і тому самому місці кожен рік, потрібно дотримуватися правил сівозміни. 
  • Не можна допускати застою вологи. Поливати томати краще в ранковий час, а у періоди затяжних дощів не поливати взагалі. Щоб вода не затримувалася біля коріння, потрібно періодично розпушити землю особливо в сиру погоду. 
  • Регулярно потрібно обрізати пасинки.
  • У серпні для помідорів у відкритому грунті добре було б зробити навіс, щоб захистити їх від дощів і туманів.

Читайте більше корисних матеріалів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Що робити щоб огірки не сохли: дієвий спосіб обробки
Наступний запис
Як посадити кріп перед осінню: таємниці пишної зелені
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *