Як позбутися моху і лишайників на плодових деревах

Як позбутися моху і лишайників на плодових деревах

Лишайники та мох на деревах

Мох і лишайники – не дивина для плодових дерев. Якщо вони з’явилися, то, однозначно, потрібно вживати заходи. У цьому матеріалі розповідаємо, як позбутися моху і лишайників на плодових деревах, щоб шкідники не уповільнювали їх розвиток, не створювали сприятливе середовище для розвитку бактерій.

Як позбутися моху і лишайників на плодових деревах

Мох і лишайники виростають не обов’язково на старих деревах. Нарости можуть утворюватися на плодових деревах, у яких ослаблені захисні сили, але найчастіше – через несприятливе середовище.

Причини появи паразитів на деревах

Небезпека є в тому, що, якщо мох на яблунях-грушах не видаляти, то протягом двох-трьох років дерева можуть загинути, оскільки мох і лишайники повністю їх покриють.

Мох і лишайники можуть з’явитися, коли дерева належно не доглядають, не обрізають, не приділяють належної уваги обробці від грибкових хвороб і шкідників.

Мох і лишайники, крім скорочення врожаю, ще й призводять до передчасної загибелі дерева. Крім того під такими наростами часто поселяються шкідники, різні шкідливі грибки, захворювання.

Умова профілактики появи моху та лишайників достатньо прості. У першу чергу потрібно подбати про те, щоб садити саджанці на сонячній ділянці. Мох і лишайники не люблять сонця, а навпаки надають перевагу темні та вологі місця. Важливо також періодично оглядати дерева і вчасно їх обрізати.

Методи боротьби з мохом і лишайниками

Методів боротьби з мохом і лишайниками є кілька. Серед найпоширеніших – зішкрабування, обприскування, покриття спеціальною сумішшю, видалення пошкоджених гілок.

Ручний або механічний спосіб вважається найпоширенішим. Зішкрабати мох і лишайники можна за допомогою щітки, шкрабачки або залізної пластини. Це треба робити акуратно, щоб не пошкодити кору і не заразити дерево паразитами і бактеріями.

Після цієї процедури очищене місце потрібно обробити 5% розчином залізного купоросу.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій телеграм-спільноті!

Ще один спосіб, як позбутися моху і лишайників на плодових деревах – обприскування розчином щавлевої кислоти в пропорції 1:8. Після цієї процедури нарости почорніють і поступово відпадуть. Але таким метод не варто зловживати.

Допоможе позбутися моху спеціальна суміш, що підвищує імунітет дерева. Білити дерева потрібно наприкінці осені і в другій половині зими, вибравши сонячний день.

Механічним способом видаляють гілки і дерева, які пошкоджені мохом і лишайниками.

Спеціальні засоби захисту рослин – антигрибкова речовина із діючою речовиною фунгіцид. Цю «хімію» не варто часто використовувати, препарат також не особливо корисний під час активного формування наростів моху.

Читайте більше корисних матеріалів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Як змінити колір гортензії: прості та дієві поради
Наступний запис
Що робити щоб огірки не сохли: дієвий спосіб обробки
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *