Гортензія зміна кольору
Клумба оживає, коли там з’являється гортензія – висока красивезна квітка з величезними кулястими суцвіттями, що має неповторний запах. Її особливість – може змінювати колір. Красуня буває білого, червоного, блакитного, бузкового, кремового кольору. Як змінити колір гортензії, читайте у нашому матеріалі.
Як змінити колір гортензії
Гортензія достатньо примхлива. Виростити її нелегко. Соковите листя, тендітні пелюстки вимагають особливого догляду. Але зусилля цього варті, адже будь-який непримітний сад по-новому оживе з цією неймовірною рослиною.
Від чого залежить колір квітів
Величезні кулясті суцвіття гортензії заворожують різноманіттям кольорів. А тішить барвами культура зі середини весни і до глибокої осені.
Колір квітів залежить від складу грунту. На закисленому ґрунті квітки стають блакитними, синіми, а на лужному – бузковими чи рожевими. Якщо ґрунт має нейтральну кислотність, квіти стають білими або кремовими. За бажання можна підгодовувати чагарник спеціальними складами і коригувати колір.
Що робити, щоб гортензія стала блакитною чи синьою
- Підгодовувати раз на місяць сульфатом алюмінію, що значно підвищує кислотність. Для цього невелика кількість засобу вноситься прямо в ґрунт, зашпаровується, а потім поливається водою. Замінити його можна столовим оцтом. У відрі води розводиться 50 мл оцту, потім склад виливається під корінь.
- Підживлювати низинним торфом, що має підвищену кислотність.
- Вносити добрива із великою кількістю калію.
- Мульчувати хвойним опадом, тирсою.
Всі ці заходи у поєднанні вплинуть на колір. Поступово білі чи рожеві суцвіття перетворяться на блакитні чи навіть яскраво-сині.
Що робити, щоб гортензія стала рожевою чи червоною
- Внести до ґрунту доломітове борошно, що відразу знизить кислотність. Можна використовувати вапно або крейду, але процес затягнеться на кілька місяців.
- Підгодувати органікою, яка повністю перегнила. Можна вносити тільки гній, що не перепрів.
- Внести мінеральне добриво, що містить калій, азот, кальцій.
- Замульчувати соломою.
Усі найновіші матеріали читайте в нашій телеграм-спільноті!
Займатися заходами бажано з настанням весни, тоді в поточному сезоні чагарник почне цвісти бажаним відтінком.
Гортензія отруйна
Як змінити колір гортензії ми з’ясували. А тепер поговоримо про безпеку. Гортензія хоч і дуже гарна рослина, але отруйна. У всіх її частинах містяться отруйні речовини.
У листі, ягодах і навіть стеблах міститься висока концентрація отруйних речовин, які можуть завдати шкоди. Якщо вжити в їжу цю квітку, то є ризик спровокувати харчове отруєння. Спочатку у людини з’являється підвищене потовиділення, напади нудоти і блювоти. Через деякий час виникає слабкість і з’являється свербіж шкіри.
Якщо тварина, дитина або доросла людина з’їли будь-яку частину чагарнику, то потрібно відразу братися до лікування. В іншому випадку є ризик розвитку хронічних захворювань.
Лікування отруєння потрібно проводити в медзакладі під наглядом лікаря. Спочатку краще надати першу медичну допомогу, поки доїдете до стаціонару: промити шлунок розчином марганцю (1 ч. л. на 3 л води); напоїти розчином перекису водню 1: 1; ввести «Атоксіл» (2 мг), щоб позбавити від токсинів.
Читайте більше корисних матеріалів:
- Як правильно заморожувати малину та зберегти смак і аромат.
- Коли можна викопувати часник та як правильного його сушити.
- Чому кабачки гіркі: причини неприємного смаку.
- Як виростити смачний буряк і моркву.
- Чим підживлювати троянди, щоб цвіли усе літо.