Коли можна викопувати часник та як правильного його сушити

Коли можна викопувати часник

Коли викопувати часник

Часник – один з найбільш невибагливих рослин на городі. Це представник родини цибулевих. Часник важливо вміти не тільки виростити, а й своєчасно викопати та правильно просушити. Розповімо, коли можна викопувати часник та що з ним робити після цього.

Коли можна викопувати часник

Часник вважають харчовою та лікарською культурою, що належить до спецій. Цій рослині не потрібен якийсь особливий догляд або регулярний полив. Але він має особливість – вимагає, щоб його вчасно викопати. Це потрібно зробити, щоб часник не був молодим, але й не перезрів.

Як визначити, що часник достиг

З’ясувати зрілий часник чи ще має залишатися на грядці можна за зовнішніми ознаками. Головною ознакою дозрівання часнику є “стрілка”. Коли вона випростається і лусне, – можете сміливо братися за лопату. Але не забудьте під час видалення великої кількості стрілок залишити хоча б дві-три стрілки. Саме вони допоможуть визначити, коли можна викопувати часник.

Зазвичай, озимий часник можна починати викопувати з другої половини липня до початку серпня. Час збору врожаю також, залежить від погодних умов та терміну посадки часнику у відкритий ґрунт.

Як правильно сушити часник, щоб не гнив при зберіганні

Часник, який ви викопали, потрібно розкласти на землі в один шар та залишити його на сонечку десь на 2-3 години. За цей час він просохне, бадилля підв’яне, а залишки ґрунту висохнуть та легко відпадуть. Стукати головками часник один до одного не можна, бо допоможе позбутися грунту, яким налип, але може пошкодити головки, і вони довго не зберігатимуться.

Після цього часник потрібно перенести в прохолодне, тінисте та добре провітрюване місце. Розподілити на рівній поверхні у 2-3 шари та залишити просушуватися ще 15-20 днів. За цей час має сформуватися луска, що покриває головки, від якої залежатиме термін зберігання часнику. Бадилля стане коричневого кольору й його можна зрізати, залишивши 5-7 сантиметрів.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій телеграм-спільноті!

Коли можна викопувати часник

Терміни збирання часнику

В озимого і ярого часнику різні терміни збору. Озимий часник (той, який садять восени), як правило, в середній смузі викопують з середини липня до початку серпня. Ярий часник (посаджений навесні) – пізніше, з другої половини серпня і до середини вересня.

Терміни збору залежать також від сорту: ранні готові через 85-90 днів, пізні – через 100-110 днів. Але сказати з точністю, коли треба викопувати часник неможливо. Це залежить від регіону, погоди і особливостей грунту. Тому потрібно орієнтуватися на головні ознаки дозрівання часнику. Для ярого часнику “працюють” ті самі правила, що і для озимого – спостереження за стрілками.

Читайте більше корисних матеріалів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Чому кабачки гіркі: причини неприємного смаку
Наступний запис
Як правильно заморожувати малину та зберегти смак і аромат
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *