Заварний крем – класичний рецепт від Євгена Клопотенко

Заварний крем

Заварний крем

Заварний крем надзвичайно смачний не лише в різних стравах, а навіть тоді, коли його просто їсти ложкою. Розглянемо рецепт приготування класичного крему від Євгена Клопотенко.

Класичний рецепт заварного крему

Щоб отримати максимально класний результат необхідно дотримуватися точних пропорцій. Якщо маєте кухонні ваги, то краще використовувати їх. Якщо не маєте, то підійде ложка чи склянка.

Для приготування заварного крему нам знадобляться яйця, борошно, цукор, молоко, вершкове масло та ванільний цукор. Хочете зробити смак цікавішим? То додайте чорний або молочний шоколад. Але не багато, щоб не перетворити крем у шоколадну пасту. Далі точні пропорції кожного інгредієнта.

Інгредієнти для приготування заварного крему:

  • яйце – 3 шт (одне ціле);
  • жовтки – 2 шт (відділяємо з перших двох яєць);
  • борошно – 50 грамів;
  • цукор – 120 г;
  • молоко – 350 мл (2,5 % жирності);
  • вершкове масло – 50 г (жирність 82 %);
  • ванільний цукор – 10 г.

Покроковий рецепт приготування заварного крему

Одразу ж відокремлюємо два жовтки та дістаємо з вершкове масло. У каструлю вливаємо молоко. Якщо використовувати жирніше, ніж 2,5 %, то це навіть краще.

Додаємо 60 грамів цукру. Це допоможе молоку не пригоріти.

Ставимо каструлю на плиту на середній вогонь. Молоко з цукром необхідно прогріти до 75 градусів або ж до появи над поверхнею пари. Заберіть молоко з плити, коли воно прогріється.

Наступний етап. Кладемо одне яйце та два жовтки у велику миску. Додаємо ще 60 грамів цурку, 50 г борошна та весь ванільний цукор. Перемішуємо інгредієнти вінчиком, щоб маса стала однорідною та побіліла. Не переживайте, якщо залишаться крупинки цукру. На цьому етапі це нормально, не намагайтеся повністю їх розчинити.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій Кулінарній Групі.

Половину теплого молока вливаємо в миску та швидко перемішуємо, щоб не утворилися грудочки. Можна робити це вінчиком або міксером (максимум це середні оберти).

Ставимо другу половину молока знову на середній вогонь. Із миски тонкою цівкою вливайте масу та перемішуйте крем, поки він не завариться. Знадобиться орієнтовно пів хвилини. За цей час заварний крем почне густіти. Повністю він застигне після того, як вистигне.

Пересипаємо крем у миску. Це допоможе знизити його температуру. Додаємо вершкове масло. Жирність не менше вказаної в рецепті, адже від цього масла залежить ніжність крему та насиченість його смаку. Перемішуємо та відставляємо, щоб крем охолонув. Якщо холодно, то можна виставити на вулицю. Щоб крем не обвітрився варто щільно накривати його харчовою плівкою.

Читайте більше смачних рецептів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Хліб рецепт приготування, на який потрібно лише 1 годину
Наступний запис
Бите скло рецепт желе з сметаною
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *