Квашені овочі – це не тільки смачно, а й корисно. Пропонуємо приготувати квашені помідори з гірчицею, які можна їсти вже за три дні.
Квашені помідори з гірчицею
Квашення – це природнє зброджування, де за рахунок кисло-молочних бактерій з помідорів витягуються цукри і створюється природнє бродіння, що надає помідорам особливого смаку. В результаті ми отримуємо тверді ароматні солоні помідори з кислинкою, які чудово підходять, як закуска до будь-якої страви.
Інгредієнти для заквашування помідорів
Щоб наквасити відерко помідорів, вам потрібний такий набір продуктів: помідори-сливки, часник, сіль, суха гірчиця, листя хрону, вишні, смородини, парасольки кропу, гілочки петрушки, селери, лаврові листки, чорні перці горошком.
На 5-ти літрове відро помідорів:
- 3-3,5 кг помідорів-сливок (залежить від розміру);
- 2 великі головки часнику;
- 3,5 столові ложки солі;
- 3,5 столові ложки цукру;
- 3,5 столові ложки сухої гірчиці;
- 5 лаврових листків;
- 15 горошків чорного перцю;
- 5 листків смородини;
- 5 листків вишні;
- 5 великих листків хрону;
- 3 парасольки кропу;
- кілька гілочок петрушки.
Процес приготування квашених помідорів
На дно 5-літрового пластикового відерка кладемо листя хрону, вишні, смородини, парасольки кропу, гілочки петрушки, лаврове листя, перці горошком. Не забудьте усі листки добре промити. Також додаємо часник, який чистимо і роздавлюємо ножем.
Помідори вибираємо твердих сортів. Найкраще брати сливки. Щоб помідори швидше заквасилися, їх потрібно проколоти.
Більше рецептів читайтев нашому Телеграм-каналі. Знайдете багато корисного та цікавого для себе.
Вкладаємо помідори у відро. Коли дійдете до половини, потрібно додати головку роздавленого часника.
Закладаємо помідори до верху відра. На помідори висипаємо сіль, цукор, гірчичний порошок і наливаємо холодної води. Зверху вкладаємо на всю поверхню листя хрону і закриваємо відро кришкою.
Відро з помідорами має постояти протягом трьох днів при кімнатній температурі. А потім зберігайте у прохолодному місці. Оптимальна температура для квашення – 17-22 градуси. Від температури буде залежати, як швидко приготуються помідори, чим холодніше – тим довше.
При квашенні зберігається більша кількість вітамінів в плодах і навіть за рахунок живих бактерій певна кількість мікроелементів та вітамінів може збільшуватися.
Читайте більше смачних рецептів: