Яблучний оцет в домашніх умовах
Якщо маєте бажання і багато яблук, спробуйте використати наші поради, як зробити яблучний оцет власноруч. Не шкодуйте на це часу і сил, якщо хочете мати впевненість у його якості.
Як зробити яблучний оцет
Яблучний оцет являє собою брудно жовту або коричневу абсолютно натуральну субстанцію. Виробляють її з яблук, які в процесі бродіння виділяють вуглекислий газ і кислоту. Смак у продукту різкий, а запах кислуватий. На ранніх стадіях бродіння можна отримати знайомий всім нам напій – сидр, а ось наступний процес перетворює сидр в оцет.
Інгредієнти для приготування натурального оцту з яблук
Щоб приготувати яблучний оцет, потрібно яблука білий налив, вода, мед.
- 1 кілограм яблук;
- 1,2 л води;
- 100 грам меду.
Де використовують яблучний оцет
Яблучний оцет використовують у кулінарії. Він добре підходить для рибних, овочевих або м’ясних страв. Його можна використовувати в якості маринаду, додавати в соуси або приправи. Яблучний оцет є складником гірчиці, кетчупу, майонезу. Його застосовують для салатів.
Яблучний оцет додають у тісто, використовують для консервування овочів і фруктів.
Оцет з яблук використовують в побуті – для очищення та дезінфекції приміщення, техніки, вікон, сантехніки, боротьби з цвіллю та грибком, усунення неприємних запахів. Додавши до оцту соду, можна прочистити каналізаційні труби.
Яблучний оцет присутній у косметології. Він тонізує, очищує, освітлює, допомагає боротися з висипанням.
Усі найновіші матеріали читайте в нашій ГРУПІ-ФЕЙСБУК. Найкраща підтримка – ваша підписка.
Процес приготування оцту
Поради, як приготувати яблучний оцет, зовсім нескладні. Насамперед треба подбати про якісну воду. Вона має бути кімнатної температури. Яблука найкраще брати білий налив. Їх треба помити, добре витерти. Натерти на грубій тертці.
Важливий момент – якщо яблука є такі, що підгнили, то їх треба обов’язково обрізати від гнилого.
Беремо яблука, кладемо в банку. Далі слід додати мед і залити водою. Добре перемішати. Накрити банку марлею чи тканиною, складеною два-три рази і закріпити гумкою. Треба бути уважними, щоб в банку не потрапили мушки. Поставити суміш у тепле місце на два тижні, якщо спекотно, то достатньо буде й десяти днів.
Коли яблука забродять, їх потрібно процідити, використані яблука викинути. У сік треба додати мед, знову закрити і поставити в тепле місце. Оцет має настоятися до двох місяців (залежить від температури). Його не потрібно розмішувати, переставляти, одним словом – не треба рухати.
Зверху оцту буде утворюватися «яблучна матка» (подібна до чайного гриба). Сама рідина буде світлішати. Так утворюється оцет.
Порада: «яблучну матку» викидати не потрібно. Її можна зберігати в холодильнику – покласти в банку й додати трішки оцту. Цю заготовку можна використати при готуванні нової порції – оцет буде утворюватися вдвічі швидше. Чим довше стоїть яблучний оцет, тим кращий в нього бути аромат і міцнішим він буде.
Читайте більше корисних матеріалів:
- Маринований буряк: смачний, гострий та пікантний.
- Що робити щоб огірки не сохли: дієвий спосіб обробки.
- Як позбутися моху і лишайників на плодових деревах.
- Як змінити колір гортензії: прості та дієві поради.
- Як правильно заморожувати малину та зберегти смак і аромат.