Сироп з м’яти на зиму: справжнє літо в банці

Сироп з м’яти на зиму

Приготування м’ятного сиропу

Серпень – найкращий місяць для збирання врожаю м’яти. Збирати її потрібно вранці чи ввечері. Виберіть для цього дні, коли немає палючого сонця. Рекомендуємо приготувати сироп з м’яти на зиму, бо це корисно і смачно, як-то кажуть, справжнє літо в банці.

Сироп з м’яти на зиму

М’яту можна засушити або заморозити. Цей рецепт заслуговує на те, щоб потрапити у ваш записничок і в практику заготівлі на зиму.

Адже у листочках м’яти є багато ментолу. Він допомагає позбутися від безлічі захворювань: алергій, ревматизму, захворювань органів дихання тощо. Також у м’яті міститься аскорбінова кислота, дубильні речовини, каротин, рутин. Ця рослина має багато корисних властивостей – м’ята втамовує біль, має сильну бактерицидну, судинорозширювальну і жовчогінну дії, тонізує, заспокоює, має протиракову ді.

Сироп з м’яти, крім смакування, допомагає швидко заснути. Його можна використати для приготування ароматного чаю він є прекрасним доповненням до різноманітних десертних страв, випічки і напоїв. Наприклад, чудово підійде для м’ятного морозива, десертів, мохіто та для просочування бісквітів.

Інгредієнти для приготування сиропу з м’яти

Для приготування запашного сиропу знадобляться листки і стебла м’яти, цукор, лимонний сік (можна використати лимонну кислоту), вода.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій ГРУПІ-ФЕЙСБУК. Найкраща підтримка – ваша підписка.

Готуємо сироп на основі м’яти

Зібрати м’яту, перебрати, щоб не було пошкоджених листочків. Помити листки та пагони, покласти м’ятку в каструлю, залити окропом. М’ята має повністю бути у воді.

Закрити кришкою і залишили суміш настоюватися на дванадцять годин. Після того, як м’ята настоялася, рідину потрібно процідити. Додати цукор. Його потрібно 1:1,5. Тобто, якщо у вас вийшло три літри м’ятного настою, то треба 4,5 літри цукру. М’ятна вода з цукром має закипіти.

Після цього додати сік лимону чи лимонну кислоту: на 1 літр рідини – сік з одного лимона або 1 чайну ложку лимонної кислоти.

Варити сироп з м’яти достатньо десять хвилин на маленькому вогні. Налити сироп у простерилізовані невеликі баночки, закрити кришками. Зберігати в прохолодному місці.

Читайте більше смачних рецептів

 

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Баклажани як гриби на зиму: швидкий рецепт
Наступний запис
Огірки в соусі «Чилі»: насичені та гостренькі, відмінний рецепт
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *