Як варити сочевицю, щоб зберегти корисні властивості

Як варити сочевицю

Як варити сочевицю

Сочевиця хоча й вважалася колись їжею бідняків і заміняла м`ясо, але зараз її вважають продуктом здорового харчування і готують вишукані страви. Ми розповімо, як варити сочевицю, щоб зберегти її корисні властивості – вітаміни, мінерали, білки і клітковину.

Як правильно вибрати сочевицю

Страви з сочевиці додають відчуття ситості, хоча в 100 г міститься всього 116 ккал. Вона допомагає стабілізувати кров’яний тиск, покращити роботу серця, боротися з втомою.

Асортимент на прилавках супермаркетів багатий. Сочевиця є різних видів, буває червоною, коричневою, чорною, зеленою, жовтою.

Вибір виду залежить від того, що ви хочете приготувати.

Як зварити сочевицю

Якщо ви думаєте, що зі сочевицею стільки ж клопотів, скільки, наприклад, з квасолею чи горохом (замочування, довго варити), то помиляєтеся.

Плюс у тому, що сочевицю не потрібно замочувати перед приготуванням. Коли вибираєте сочевицю, зверніть увагу на її цілісність.

Перед варінням сочевицю необхідно перебрати і добре промити.

Далі заливаємо холодною водою і варимо на середньому вогні до закипання (пропорція: 1 склянка сочевиці і 3 склянки води). Коли закипить, вогонь потрібно зменшити. Протягом варіння не забувайте знімати піну і помішувати.

Врахуйте, що червона сочевиця вариться найшвидше (орієнтовно 10-15 хвилин), тому її частіше використовують для приготування крем-супів, каш, запіканок і начинки для пиріжків.

Час варіння зеленої, коричневої та чорної – орієнтовно 20 хвилин. Саме сочевицю цих кольорів використовують для салатів, рагу, гарнірів, оскільки вони добре тримають форму.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій Кулінарній Групі

Сочевицю зеленого, коричневого, чорного кольору готувати просто. Її потрібно зварити з додаванням солі й додати вершкового масла. Можна їсти з з м’ясом, рибою, овочами.

До речі, сочевицю їдять і в холодному, і в гарячому вигляді. Крім води для варіння, можна використовувати овочевий, грибний або м’ясний бульйони, а в процесі додати цибулю і часник, а через пару хвилин видалити, щоб овочі віддали свій аромат.

Читайте більше смачних рецептів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Салат з квасолею: цей рецепт стане вашим улюбленим!
Наступний запис
Солянка рецепт приготування
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *