Компот з яблук і м’яти на зиму

Компот з яблук і м’яти

Компот з яблук і м’яти на зиму – гарний варіант приготування оригінального та освіжаючого напою. Компот тільки з яблук не має насиченого яскравого смаку, а от додавання кількох інгредієнтів перетворить звичайний напій на компот, який стане вашим улюбленим.

Компот з яблук і м’яти на зиму

Компот з яблук смакує влітку та восени, його можна заготовити і для вживання зимою та весною. У рецепті вдало поєднані смаки яблук та цитрусових і освіжаючої м’яти. Тож варто спробувати приготувати цей компот.

Інгредієнти для приготування яблучного компоту

Щоб запастися компотом з яблук і м’яти на зиму, вам потрібні такі продукти: яблука, апельсин, лимон, м’ята, цукор, вода.

На трилітрову банку:

  • 0,5 кг яблук;
  • 10 листочків м’яти;
  • 1 великий апельсин;
  • 1 лимон;
  • 200 г цукру;
  • вода (орієнтовно 2,5 л).

Як готувати компот з яблук і м’яти

Яблука для цього компоту підходять будь-які, але, звичайно, краще, якщо ви виберете смачні фрукти. Вони обов’язково  мають бути якісними – без плям і не над’їджені комахами, бо через погані фрукти компот може забродити. Яблука миємо, чистимо, вирізаємо серцевину і складаємо в трилітрову простерилізовану банку. Фруктів має бути ¼ банки.

Апельсин і лимон добре миємо і нарізаємо на тоненькі кружечки. Додаємо в банку до яблук.

Усі найновіші матеріали читайте в нашій ГРУПІ-ФЕЙСБУК.

Миємо листочки м’яти. Їх можна додавати більше або менше, ніж вказано у рецепті, це залежить від того, як вам подобається. листочки мають бути непошкоджені, ціленькі.

Кип’ятимо воду з цукром й наливаємо її в банку. Не забувайте,  щоб банка не тріснула від окропу, воду треба акуратно лити на фрукти, а не на її стінки.

Компоти, які хочете зберігати на зиму, потрібно стерилізувати. Для цього беремо баняк, на дно якого кладемо цупку тканину і наливаємо воду. Температура води і температура компоту мають співпадати, тобто гарячий компот ставимо в гарячу воду, щоб не тріснула банка. Зверху на банку кладемо простерилізовану кришку. Компот у трилітровій банці стерилізуємо 15-20 хвилин після закипання води в баняку. Якщо хочете закрутити літрові банки, то їх достатньо простерилізувати протягом 10 хвилин.

Банки виймаємо, закручуємо кришками, перевертаємо, накриваємо рушником і залишаємо до повного охолодження. Зберігати краще у прохолодному місці.

Читайте більше смачних рецептів:

Опублікував(ла)Лариса Іванівна
Попередній запис
Як приготувати омлет: три найкращі рецепти
Наступний запис
Зелений борщ рецепт: як приготувати неймовірно смачний суп
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *