Багатьом здається, що зварити курячий бульйон, вміють усі. Проте не завжди він виходить смачним. Ми розповімо, як зварити смачний бульйон з курки.
Таємниці приготування смачного бульйону
Смак бульйону залежить від вдало підібраних якісних інгредієнтів. Курячий бульйон можна пити, можна додати локшину, а можна на його основі зварити будь-який суп. Для курячого бульйону найкраще брати домашню курку або півня.
Але, якщо домашньої птиці нема, то обирайте для приготування бульйону магазинну курку або її частини з кістками – крила, гомілки, можна поєднати їх з філе, пише “Клопотенко”.
Інгредієнти для бульйону
Якщо ви вирішили дізнатися на практиці, як зварити смачний бульйон з курки, то вам потрібно купити курку, моркву, цибулю, корінь і зелень петрушки та пастернаку, кріп, лавровий лист, чорний перець, духмяний перець, сіль.
Більше рецептів читайтев нашому Телеграм-каналі. Знайдете багато корисного та цікавого для себе.
- 1 курка або півень, або разом крила і філе;
- 2 невеликі морквини;
- 2 середні цибулини;
- 1 маленький корінь петрушки або пастернаку (за бажанням);
- лавровий лист;
- чорний перець;
- 3-4 горошки духмяного перцю;
- зелень петрушки і кропу;
- сіль.
Як зварити смачний бульйон з курки
Курку або півника необхідно обробити й добре промити. Чим краще промиваємо, тим світліший виходить бульйон.
М’ясо заливаємо холодною водою у співвідношенні 1: 3, тобто на кожен кілограм м’яса потрібно взяти 3 літри води. Ставимо на сильний вогонь і доводимо до кипіння.
У процесі закипання потрібно ретельно знімати шум, а після того як бульйон закипів, зменшити вогонь до мінімуму, адже бульйон не повинен сильно кипіти.
Після того, як м’ясо годину поварилося, треба посолити бульйон. Але не забувайте, що бульйон з домашньої курки вариться 3-4 години, а півня 4-6 годин. А от бульйон з крил і філе вариться годину.
До бульйону з домашньої курки через дві години додаємо моркву, корінь петрушки, цибулю.
Для більш насиченого смаку моркву та цибулю розрізаємо й підпікаємо на пательні без олії до характерного чорного кольору, до явної карамелізації. А цибулю взагалі можна і не чистити — колір у бульйону буде більш золотистим.
До бульйону з магазинної курки цибулю, моркву, корінь петрушки можна додавати на початку приготування, разом з м’ясом.
Прянощі, кріп, петрушку додаємо до бульйону практично наприкінці, приблизно за пів години до закінчення варіння (бульйон з домашньої курки) або за 10 хвилин (бульйон з крил і філе).
Відварюємо локшину за інструкцією, що вказана на упаковці. Додаємо в порційні тарілки чи бульйонниці макарони, наливаємо бульйону і смачна перша страва готова.
Читайте більше смачних рецептів: