Як приготувати лавандове печиво
Хоча лаванда це напівчагарник, але заворожує запахом і блакитно-бузковими квітами. Уявляєте, яке з лаванди вийде печиво? Ні? Тоді спробуйте приготувати печиво з лавандою. Воно дивовижне.
Печиво з лавандою
Лаванда є незвичним інгредієнтом у кулінарії. Саме її пахучість надихає на приготування тортів, тістечка, печива. Якщо хочете поласувати чимось незвичним, цей рецепт саме для вас.
Інгредієнти для приготування лавандового печива
Коли говоримо «печиво з лавандою», то вже сама назва налаштовує на запашний смаколик. Щоб приготувати таке незвичне печиво, потрібно використати молоко, амоній, яйця, цукор, маргарин, квіточки лаванди, борошно.
- 130 мл молока;
- 1 столова ложка амонію;
- 2 яйця;
- 1 склянка цукру;
- 3/4 пачки маргарину;
- 1 чайна ложка (без гірки) квіточок лаванди;
- 2,5 – 3 склянки борошна.
Як готувати лавандове печиво
Молоко потрібно закип’ятити. Коли воно трішки охолоне, додати амоній. Розмішати і залишити на годину, щоб молоко збільшилося в об’ємі.
Збиваємо яйця з цукром міксером до білої піни. Маргарин розтопити і влити до збитих яєць. Сухі квітки лаванди подрібнити на кавомолці і додати їх до молока. Якщо хочете досягти більш насиченого кольору, можна поекспериментувати й додати до молоко разом із подрібненою лавандою дві-три краплі бузкового барвника.
З’єднати усі інгредієнти й поступово додати просіяне борошно. Має вийти м’яке тісто. Кладемо його, щоб охолодилося протягом тридцяти хвилин у холодильник.
Виймаємо з холодильника, розкачуємо. Потрібно зробити тісто товщиною 5-7 міліметрів. Можна розрізати його ножем на ромби чи квадрати, а можна використати формочки. Випікаємо у розігрітій духовці протягом 15 хвилин при температурі 180 градусів (але орієнтуйтеся на особливості своєї духовки.
Коли печиво охолоне, посипте його цукровою пудрою.
Усі найновіші матеріали читайте в нашій ГРУПІ-ФЕЙСБУК. Найкраща підтримка – ваша підписка.
Де використовують лаванду
Лаванду використовують у медицині, кулінарії, побутовій хімії, виробництві безалкогольних та алкогольних напоїв, туалетного мила, дезодорантів, освіжувачів повітря, парфумерії, косметичних засобів.
Лаванда є протисудомним, протизапальним засобом, а також вона нормалізує діяльність нервової системи, а лавандовий спирт є хорошим антисептиком.
Ефірна олія, що отримується з лаванди, широко використовується в лікеро-горілчаній промисловості. Помічна лаванда і на грядках. Її рекомендують садити між овочевими грядками, оскільки комахам не подобається її запах. І, увага! Освіжаючий ефект квітів лаванди набагато сильніший ніж у кави.
Читайте більше смачних рецептів