Борщова заправка на зиму – справжня допомога господині. І не тільки в холодну пору, а й протягом усього року.
Борщова заправка на зиму
Зварили картоплю, відкрили баночку заправки – й борщ готовий. Смачно і швидко. Незважаючи на те, що буряки добре зберігаються осінню, зимою, весною, але борщові заправки роблять більшість господинь. У першу чергу, такі заготовки полюбляють ті, хто виростив власні бурячки на грядці. Якщо їх багатенько, треба переробити й зготувати заправку на зиму.
Це економія часу, що важливо у теперішніх умовах, коли часто нема світла, а ви цілий день на роботі, але сім’ю годувати треба. Крім як у борщ, таку заправку можна їсти як салат до картоплі. Також дуже смачно.
Інгредієнти для приготування борщової заправки
Для того, що зробити заготовку для борщу на зиму, вам знадобляться буряки, морква, цибуля, часник, сіль, перець, цукор, спеції, олія, оцет, томатна паста.
На 8 півлітрових баночок:
- 3 кг буряка;
- 1, 5 кг моркви;
- 1,5 кг цибулі;
- головка часника;
- 2 столові ложки солі;
- 4 столові ложки цукру;
- спеції за смаком;
- олія для обсмажування;
- 4 столові ложки оцту (9%);
- 200 г томатної пасти.
Як готується борщова заправка на зиму
Овочі миємо, чистимо. Буряк і моркву тремо на великій тертці, цибулю ріжемо на дрібні кубики.
Усі підготовлені овочі висипаємо в великий баняк і тушкуємо на олії. Томатну пасту розводимо кип’яченою водою (банка томатної пасти + 0,5 л води) й виливаємо в баняк до овочів. Додаємо сіль, цукор, оцет, спеції (паприка, перець).
Усі найновіші матеріали читайте в нашій ГРУПІ-ФЕЙСБУК.
Тушкуємо на маленькому вогні протягом години – до готовності буряків. Додаємо вичавлений часник і ще 10 хвилин тушкуємо.
Банки і кришки стерилізуємо. Розкладаємо заправку в гарячі банки. Перевертаємо, накриваємо рушником до повного вистигання.
Читайте більше смачних рецептів: